Centrum Wsparcia Biznesu

OPTI INWESTYCJE

Inwestycje

Alternatywne źródła finansowania inwestycji, podmiotów gospodarczych, korzystne możliwosci zarobkowania dla potencjalnych inwestorów.

 

Oferujemy doradztwo w zakresie:

 • alternatywnych źródeł finansowania inwestycji, podmiotów gospodarczych,
 • inwestowanie grupowe – nieruchomości, udziały w firmach,
 • fundusze inwestycyjne,
 • programy systematycznego oszczędzania,

Szukasz alternatywnych źródeł finansowania inwestycji?

Posiadasz nadwyżki środków pieniężnych do ulokowania?

Proponujemy korzystne rozwiązania zarówno dla Pożyczkobiorców, jak i Inwestorów 

Inwestowanie grupowe

Wspólne inwestowanie jest coraz bardziej powszechne w naszym kraju. Do tego sposobu inwestowania przekonuje się spora ilość doświadczonych inwestorów. Także początkujący inwestorzy dochodzą do wniosku, że posiadają o wiele większe możliwości inwestowania w przypadku współpracy z innymi specjalistami.Inwestycja  realizowana jest na bazie spółki celowej złożonej z wszystkich uczestników  inwestycji grupowej i podlega regulacjom Kodeksu Prawa Handlowego. Zakres działalności  spółki celowej w żaden sposób nie podlega Komisji Nadzoru Finansowego. Poniżej schemat całego procesu inwestycyjnego:

W naszej ofercie proponujemy dwie możliwości inwestowania grupowego:

Inwestycje na rynku nieruchomości

 - sprawiają, że stajemy się współwłaścicielami danej nieruchomości, obiektu, gruntu, na którego zakup samodzielnie nie moglibyśmy sobie pozwolić.

Modele inwestowania na rynku nieruchomości:

 • zakup gruntu, mieszkań, nieruchomości komercyjnych, w kolejnym etapie sprzedaż,
 • zakup nieruchomości z rentą dożywotnią,
 • zakup i długoletnia dzierżawa nieruchomości – od najemcy otrzymujemy regularne środki finansowe z najmu. Na takie inwestycje decydują się inwestorzy, którzy mogą zdecydować się na długoterminowy przychód rentierski.

Inwestycje, zakup udziałów w firmach

(start-up, dofinansowanie zewnętrzne poprzez nowych udziałowców).

Człowiek z niewielkim kapitałem nie jest zazwyczaj w stanie samodzielnie wykreować efektywnego biznesu. Wielu drobnych inwestorów z reguły przez całe życie pracuje na etacie. Często nie posiadają fachowego wykształcenia oraz doświadczenia w zakresie inwestowania. Pojawia się więc pytanie: dlaczego  nie połączyć sił z innymi, podobnie myślącymi osobami, które posiadają odpowiednią wiedzę i umiejętności?

Jest to w dużym uproszczeniu inwestowanie grupowe – oznaczające inwestowanie w kilka - kilkanaście osób. Inwestycja grupowa posiada tą zaletę, że jedna osoba często nie ma wystarczającego kapitału na realizację przedsięwzięcia inwestycyjnego. Poprzez wspólne inwestowanie kilku inwestorów kapitał można natomiast znacznie powiększyć. Poza tym, co równie ważne, zwiększa się ilość osób zainteresowanych powodzeniem biznesu, dzięki czemu można podzielić obowiązki. W taki sposób możemy uczestniczyć w przedsięwzięciu o większym rozmiarze i znacznie trudniejszym, niż w przypadku realizacji prostej inwestycji przez jedną tylko osobę.

Każda inwestycja wiąże się z ryzykiem, jednak w tym przypadku ryzyko rozkładamy na kilka/kilkanaście osób. Dlatego też, zdecydowanie warto zainteresować się tą formą biznesu - być może uda nam się trafić doskonale w potrzeby rynku i uzyskiwać stały rentierski zysk.

Inwestycja będzie realizowana ze środków własnych udziałowców - gotówka lub z kredytów bankowych udziałowców nie posiadających pełnego wkładu w gotówce, jednak w takim przypadku konieczne będzie przedłożenie odpowiednich gwarancji bankowych.

Model finansowania z kredytem:

 • przeznaczony dla osób, które chcą inwestować w nieruchomości z minimalnym wkładem własnym przy wykorzystaniu kredytów,

Model finansowania z własnych środków:

 • dedykowany jest do inwestorów, którzy zainteresowani są bardzo szybką realizacją inwestycji, którą w całości chcą finansować z własnych środków,
 • dla inwestorów oczekujących większych stóp zwrotu (zakup nieruchomości z postępowania komorniczego),

 

Dlaczego warto zainwestować?

 • Bezpieczeństwo inwestora. Inwestycja w realne nieruchomości zabezpieczone notarialnym aktem własności, dzięki czemu każdy inwestor jest prawnym współwłaścicielem zakupionych gruntów.
 • Doświadczeni eksperci. Projekt realizowany przez zespół zarządzający posiadający wieloletnie doświadczenie w zakresie przekształceń gruntowych, obsługi rynku nieruchomości  
 • Dywersyfikacja ryzyka. inwestor może stać się współwłaścicielem wielu różnorodnych nieruchomości, co gwarantuje dywersyfikację ryzyka,
 • Wykorzystanie efektu skali. Dzięki zakupowi dużych areałów ziemi rolnej za gotówkę, uzyskiwane są niższe ceny zakupu gruntu i niższe koszty doprowadzenia infrastruktury.
 • Od początku inwestor jest też udziałowcem spółki celowej

 

Nie musicie Państwo posiadać większego doświadczenia w inwestowaniu na rynku nieruchomości, inwestycji typu venture capital; W obu modelach można aktywnie uczestniczyć w realizacji inwestycji na każdym jej etapie lub powierzyć te obowiązki poprzez pełnomocnictwo naszej firmie.